GALERIA KSIĄŻKI
 PiMBP Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu
Brak obrazka!
Fragment ekspozycji
Gwiazdy jazzu i rocka na polskim plakacie
O galerii

Brak obrazka!aleria Książki jest salą wystawienniczą Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblioteki pod Atlantami” w Wałbrzychu i mieści się na drugim piętrze jej budynku głównego (Rynek 9). Zaprasza do oglądania swoich wystaw od poniedziałku do piątku, od godziny 10.00 do 16.00.
Istnieje od 1994 roku i organizuje wystawy o charakterze problemowym i monograficznym, popularyzujące dawną i współczesną sztukę książki. W kręgu szczególnego zainteresowania organizatorów są zagadnienia związane z estetyką pisma, ze sztuką drukarską i typografią, z ilustratorstwem (grafiką, rysunkiem i fotografią), introligatorstwem artystycznym, papiernictwem. Staramy się również przybliżać Odwiedzającym sylwetki wybitnych pisarzy oraz ich dzieła, upowszechniać ważne naszym zdaniem przejawy życia literackiego, pokazywać produkcję wydawniczą oficyn krajowych i zagranicznych. Nie stronimy od popularyzowania różnych form kolekcjonerstwa: bibliofilstwa, filatelistyki, filumenistyki, filokartystyki, zbierania plakatów, płyt gramofonowych i in.
W okresie od początku istnienia galerii do końca 2007 ekspozycje przygotowywał Jacek Czarnik przy współpracy Małgorzaty Laszczak. Od listopada 2008 wystawy opracowuje Cezary Kasiborski, który jest również autorem niniejszej strony internetowej.
Jeśli chcesz do nas napisać, pisz pod adres biblioteki (Rynek 9, 58-300 Wałbrzych) z dopiskiem Galeria Książki; najlepiej jednak wysłać informację pocztą elektroniczną, klikając tutaj. Telefon — 74 6483708.